<<<1 - 11 з 197>>>


19 Вересня 2017 11:54Актуально

До уваги суб'єктів господарювання!

З 18.04.2017 вступив в дію наказ Міністерства екології та природних ресурсів України від 01.03.2017 №97 «Про затвердження Інструкції про зміст та порядок складання звіту проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин на підприємстві», зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 23.03.2017 №394/30262, в якому зазначено про необхідність реєстрації звіту про інвентаризацію викидів забруднюючих речовин (далі-звіт) обласними державними адміністраціями.

Враховуючи викладене, перед подачею документів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, необхідно зареєструвати звіт.

Для реєстрації звіту звертатися безпосередньо до Департаменту екології та природних ресурсів

18 Вересня 2017 12:35Актуально

Європейські підходи вражають...

Рисунок в тексте

Три різні країни. Три різні підходи. Три різні моделі впровадження законів. Але один вражаючий результат – високий рівень збереження природних оселищ та видів природної фауни і флори європейського значення.

Саме таку програму включала навчально-ознайомча поїздка до Чехії, Словаччини та Польщі в рамках проекту ЄС APENA, яка відбулася протягом 3 - 9 вересня 2017 року за участі начальника відділу природно-заповідного фонду, біоресурсів та екомережі Департаменту.

До складу делегації з України входили представники Мінприроди України, Департаментів екології та природних ресурсів облдержадміністрацій, директори національних парків та науковці.

13 Вересня 2017 08:43Актуально

Департамент екології та природних ресурсів запрошує всіх бажаючих взяти участь в екологічному конкурсі

Рисунок в тексте

Продовжується прийом робіт для участі у щорічному обласному екологічному конкурсі «Одна планета – одне майбутнє»

У Конкурсі можуть брати участь учні загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів та представники громадськості. Всі учасники Конкурсу поділяються за віковими категоріями:

 

перша категорія – 15-18 років;

друга категорія – 19 років і старші

Конкурс проводиться за такими номінаціями:

08 Вересня 2017 12:39Актуально

У Мінприроди працюють над реалізацією Національного плану щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням Рисунок в тексте

За ініціативи Міністерства екології та природних ресурсів України в Києві відбулась міжвідомча експертна нарада з представниками центральних органів виконавчої влади, наукових та освітніх установ щодо плану дій щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням.

Нарада була організована за підтримки Секретаріату Конвенції ООН про боротьбу з опустелюванням (КБО ООН) та Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН).

За словами заступника Міністра Василя Полуйка, під час зустрічі обговорили стан виконання Національного плану дій щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням,

05 Вересня 2017 11:20Актуально

Перевищень гранично допустимих концентрацій в повітрі міста Чернігів не виявлено

Серед населених пунктів області найбільшого антропогенного навантаження зазнає атмосфера міста Чернігів. Найбільший вплив на стан атмосферного повітря міста мають викиди підприємств енергетичної галузі та автомобільного транспорту.

Вже четвертий рік поспіль Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації, на виконання заходів Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2014 - 2020 роки, замовляє дослідження щодо визначення вмісту забруднюючих речовин в атмосферному повітрі. В 2017 році дослідження здійснила лабораторія комунального енергогенеруючого підрозділу «Чернігівська теплоелектроцентраль»

04 Вересня 2017 09:30Актуально

Спалювання сухої трави призводить до знищення довкілля?

Рисунок в тексте

Восени городники розпочинають прибирання присадибних ділянок і зазвичай все закінчується спалюванням сухої трави та опалого листя. Чому ж цього не можна робити?

Згубних наслідків таких дій дуже багато:

• при згорянні рослинних залишків у міській місцевості в повітря вивільняються мікрочастинки диму, які містять окиси азоту, угарний газ, важкі метали, пил, бенз/а/пірен та низку інших канцерогенних сполук, що здатні викликати онкологічні захворювання, захворювання дихальних шляхів, анемію;

• у сільській місцевості рослини зазвичай обробляють пестицидами,

29 Серпня 2017 09:37Подія

В селі Гнатівка Новгород-Сіверського району відкрито облаштоване джерело

Рисунок в тексте

На виконання заходів Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2014-2020 роки 28 серпня біля села Гнатівка Новгород-Сіверського району відбулось урочисте відкриття облаштованого природного джерела «Криниця».

На відкритті були присутні представники Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації, Деснянського басейнового управління водних ресурсів, органів виконавчої влади на місцях та органів місцевого самоврядування.

Відродження та упорядкування джерела здійснили працівники Сосницького міжрайонного управління водного господарства

22 Серпня 2017 09:11Актуально

З Днем Незалежності, Україно!

24 серпня відзначаємо одне із найбільших державних свят –

21 Серпня 2017 16:11Актуально

В населених пунктах Менського району облаштували місця роздільного збору твердих побутових відходів

Рисунок в тексте

Нові майданчики з роздільного збору твердих побутових відходів з’явилися в місті Мена, селищах міського типу Березна, Макошино, селах Киселівка, Величківка, Куковичі, Дягова, Феськівка, Сахнівка, Жовтневе (Покровське) та Миколаївка Менського району Чернігівської області.

Роботи були здійснені відповідно до Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2014-2020 роки. З обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на вказані заходи було виділено 189,98 тис. грн. Розпорядником коштів по цьому об’єкту був Департамент екології та природних ресурсів

16 Серпня 2017 16:12Актуально

В області облаштували звалища твердих побутових відходів за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища

Рисунок в тексте

Серед низки екологічних проблем, які мають місце в області та потребують вирішення, особливо гостро стоїть проблема поводження з відходами, які є одним з найбільших забруднювачів навколишнього середовища та негативно впливають на всі його компоненти.

Основну складову в загальній масі відходів, що утворюються в області, займають тверді побутові відходи та виробничі відходи 4 класу небезпеки, які, в основному, видаляються на полігони, сміттєзвалища, накопичувачі тощо.

З метою удосконалення експлуатації діючих полігонів та звалищ твердих побутових

15 Серпня 2017 08:58Подія

Відкриття джерела в селі Смяч Новгород-Сіверського району

Рисунок в тексте

14 серпня, на свято Медового Спасу, який ще називають «Спасом на воді», в селі Смяч Новгород-Сіверського району відкрили облаштоване природне джерело.

Водні ресурси є найважливішим елементом національного багатства і на сьогоднішній день вода стала ресурсом, що забезпечує стабільний розвиток суспільства.

Проблема водних ресурсів складна і багатогранна. Її успішне вирішення можливе лише в разі залучення інтелектуальних, фінансових і технічних можливостей всього суспільства. Від того, наскільки успішно будуть об'єднані ці зусилля, залежить майбутнє наших водних ресурсів.

В минулому році на території Новгород-Сіверського

<<<1 - 11 з 197>>>