<<<1 - 11 з 253>>>


09 Лютого 2018 12:06Подія

Обговорено стан поверхневих вод області

Рисунок в тексте

8 лютого в приміщенні Чернігівської облдержадміністрації відбулось засідання Комісії з питань моніторингу довкілля Чернігівської області.

В засіданні Комісії взяли участь представники територіальних органів, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління суб’єктів державної системи моніторингу довкілля та знаходяться на території області, керівники структурних підрозділів обласної державної адміністрації, які є суб’єктами моніторингу довкілля Чернігівської області, КП «Чернігівводоканал» Чернігівської міської ради, КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ фірми «ТехНова», науковці та громадськість.

Стратегія екологічної

02 Лютого 2018 11:09Подія

Водно-болотні угіддя – безцінний дар природи

Рисунок в тексте

01 лютого в приміщенні Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки В.Г. Короленка відбулось засідання за кругли столом на тему «Водно-болотні угіддя – безцінний дар природи», в якому взяли участь представники бібліотеки В.Г. Короленка, Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА, Деснянського басейнового управління водних ресурсів, Чернігівської обласної станції юних натуралістів, учні хіміко-біологічних класів Чернігівських учбових закладів та представники громадськості.

Найбільше уваги приділили питанням збереження та відтворення водно-болотних угідь Чернігівської області.

Значення водно-болотних

01 Лютого 2018 12:13Актуально

Чернігівський рибоохоронний патруль роз’яснює правила зимової риболовлі

Рисунок в тексте

Зимова рибалка – улюблене зайняття рибалок-любителів. Рибалки не зважають навіть на несприятливі погодні умови. Під час рибалки взимку слід дотримуватись ряду правил, що стосуються поведінки на льоду та любительського рибальства.

Пам’ятайте, любительський лов риби в зимовий період (від льодоставу до скресання криги) дозволяється зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями із загальною кількістю гачків на водоймах загального користування, а також тих, що закріплені за громадськими об'єднаннями - не більше п'яти на рибалку; на водоймах, де впроваджене

30 Січня 2018 11:08Актуально

Остап Семерак: «Найближчим часом буде представлено рамковий закон про відходи, який змінить механізми поводження з ними»

Найближчим часом буде представлено рамковий закон України про відходи, який визначатиме нові механізми управління сферою відходів. Про це під час зустрічі з представниками Європейської бізнес-асоціації сказав Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Він нагадав, що торік Уряд ухвалив Національну стратегію управління відходами і паралельно тривала робота над розробкою нової законодавчої бази.

- У парламенті зараз понад 20 різних законопроектів, розроблених і зареєстрованих протягом останніх років. Не всі з них відповідають розробленій Стратегії та враховують вимоги європейських директив, які ми зобов’язалися імплементувати

26 Січня 2018 08:30Актуально

Водно-болотні угіддя для збалансованого розвитку міст

Рисунок в тексте

Кожного року 2 лютого країни світу, які мають на своїх територіях водно-болотні угіддя, у тому числі Україна, відзначають Всесвітній день водно-болотних угідь. Відзначення цього Дня приурочено до підписання світовою спільнотою 2 лютого 1971 року у місті Рамсар (Іран) міжнародної угоди – Конвенції з водно-болотних угідь міжнародного значення.

У 2018 році за пропозицією Секретаріату Рамсарської конвенції Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під девізом «Водно-болотні угіддя для збалансованого розвитку міст».

Основною ідеєю цього лозунгу є підкреслення важливості систем водно-болотних угідь для підтримки здорового

23 Січня 2018 14:34Актуально

Чиста вода – запорука здоров’я

Рисунок в тексте

Життя та господарська діяльність людини пов’язані, насамперед, з прісними водами, які використовуються в побуті, для потреб промисловості та сільського господарства. Головним джерелом задоволення потреб у воді залишаються води річок, озер та підземні води.

За інформацією Держпродспоживслужби, в країні спостерігається виникнення спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань, які пов’язані у більшості випадків з об’єктами, що мають важливе соціальне значення, зокрема навчальними закладами, закладами оздоровлення та відпочинку дітей, об’єктами водопостачання, закладами громадського харчування тощо.

На сьогодні привертає до себе увагу та викликає особливе занепокоєння

23 Січня 2018 12:38Актуально

Єдиний реєстр і гласність оцінки впливу на довкілля

Рисунок в тексте

Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації, як уповноважений територіальний орган з оцінки впливу на довкілля (ОВД), на своєму офіційному веб-сайті у розділі «Діяльність Департаменту» підрозділі «Оцінка впливу на довкілля» забезпечує оприлюднення наступної інформації поданої суб’єктами господарювання:

- повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає ОВД;

- оголошення про початок громадського обговорення звіту з ОВД;

- інформацію про висновки з ОВД;

- рішення про провадження планової діяльності.

Крім того, всі ці документи розміщуються

22 Січня 2018 16:45Подія

Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА прозвітувався про використані бюджетні кошти

Рисунок в тексте

Сьогодні в приміщенні Чернігівської облдержадміністрації відбувся прес-брифінг на тему «Виконання заходів Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2014-2020 роки за підсумками 2017 року».

- Для фінансування природоохоронних заходів у 2017 році рішеннями Чернігівської обласної ради затверджено видатки обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на загальну суму 30 млн. 99 тис. грн, договорів на виконання природоохоронних заходів укладено на 26 млн. 576 тис. грн. Завдяки застосуванню системи електронних закупівель ProZorro економія бюджетних

17 Січня 2018 16:16Подія

Що зроблено комунальним закладом «РЛП «Ялівщина» протягом 2016-2017 років та плани на 2018 рік

Рисунок в тексте

17 січня в приміщенні Чернігівської облдержадміністрації відбулась нарада щодо результатів роботи та планової діяльності КЗ «РЛП «Ялівщина» Чернігівської обласної ради за участі директора зазначеного закладу, представників Чернігівської обласної ради, Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, науковців та громадськості.

На початку наради директор КЗ «РЛП «Ялівщина» Володимир Свердлов виступив зі звітом про діяльність комунального закладу Чернігівської обласної ради «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина»» за 2016-2017 роки,

15 Січня 2018 08:20Актуально

Департамент екології та природних ресурсів запрошує всіх бажаючих взяти участь в екологічному конкурсі

Рисунок в тексте

Продовжується прийом робіт для участі у щорічному обласному екологічному конкурсі «Одна планета – одне майбутнє»

У Конкурсі можуть брати участь учні загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів та представники громадськості. Всі учасники Конкурсу поділяються за віковими категоріями:

 

перша категорія – 15-18 років;

друга категорія – 19 років і старші

Конкурс проводиться за такими номінаціями:

09 Січня 2018 12:09Актуально

Протягом 2017 року Чернігівська область збагатила свій природно-заповідний фонд

Рисунок в тексте

Головною гарантією збереження унікальних і типових природних ландшафтів, скорочення темпів втрати біорізноманіття є створення і підтримання системи територій та об’єктів природно-заповідного фонду як окремих регіонів, так і всієї країни. Збереження природних комплексів шляхом заповідання є найбільш ефективним способом їх збереження, тож Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації протягом 2017 року здійснив ряд заходів щодо збільшення кількості об’єктів природно-заповідного фонду в області, їх охорони та захисту.

Чернігівська область не перший рік є лідером по кількості

<<<1 - 11 з 253>>>