<<<12 - 22 з 278>>>


11 Квітня 2018 08:36Актуально

Природоохоронна акція "Збережи первоцвіти"

Рисунок в тексте

Мета акції: зберегти в наших лісах та відновити на колекційних ділянках ранньоквітучі весняні рослини та привернути увагу населення до проблеми зникнення первоцвітів у нашій країні, зокрема на Чернігівщині.

Терміни проведення акції: з 10 квітня по 8 травня 2018 року.

Заходи, що пропонуються під час природоохоронної акції:

- творчий конкурс серед учнів «Первоцвіти весняні квіти, які потребують збереження та відновлення в колекціях» (малюнки, плакати та листівки, оповідання, вірші);

- фотоконкурс серед учнів «В об’єктиві – краса первоцвітів» (авторські фото первоцвітів в природі та на колекційних ділянках

06 Квітня 2018 10:07Подія

Громадськість та посадовці об’єднались, щоб врятувати Ялівщину від короїда

Рисунок в тексте

5 квітня представниками Департаментів екології та природних ресурсів та агропромислового розвитку спільно з депутатами обласної ради, представниками КЗ «РЛП «Ялівщина», Державної екологічної інспекції в Чернігівській області, Чернігівської міської ради, Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства, КП «Чернігівоблагроліс», КП «Зеленбуд» та громадськими активістами прийнято участь у виїзній нараді на території РЛП «Ялівщина» з метою вивчення ситуації, що викликала велику стурбованість мешканців Чернігова – всихання соснових насаджень внаслідок ураження їх верхівковим короїдом в регіональному

02 Квітня 2018 10:19Подія

День зустрічі птахів провели в РЛП «Ялівщіна»

Рисунок в тексте

Щороку 1 квітня суспільство відзначає День птахів. Цей рік не став вийнятком і в регіональному ландшафтному парку «Ялівщина» було проведено акцію під назвою «ПОДАРУЙ ДЛЯ ПТАХІВ БУДИНОЧОК».

Акція мала на меті приваблення, поширення та збільшення чисельності та видового різноманіття птахів, а також захисту соснових насаджень парку.

Нагадаємо, що на території РЛП «Ялівщина» зустрічається 79 видів птахів.

Організаторами природоохоронної акції виступили Адміністрація РЛП «Ялівщина» спільно з Національним університетом «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка (Карпенко Ю.О. – завідувач кафедри екології та охорони природи)

30 Березня 2018 16:43Актуально

Оголошено сезон тиші!

Тваринний світ є одним з компонентів навколишнього природного середовища, національним багатством України, джерелом духовного та естетичного збагачення і виховання людей.

Так, відповідно до вимог Закону України «Про тваринний світ», у період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня, забороняється проведення робіт та заходів у природному середовищі, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах).

Забезпечувати охорону середовища існування, умов розмноження і шляхів міграції тварин зобов’язані підприємства, установи, організації і громадяни при здійсненні

28 Березня 2018 12:38Актуально

Збережемо первоцвіти!

Рисунок в тексте

З настанням весни починається масова несанкціонована торгівля рідкісними видами ранньоквітучих, ендемічних, реліктових та занесених до Червоної книги України рослин. Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких видів рослин як підсніжник складчастий, білоцвіт весняний, цикламен Кузнєцова, шафран Гейфелів, шафран кримський, шафран весняний та інші призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі ареалу їх зростання. Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяцій їх окремих видів.

Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації нагадує, що збір, транспортування та торгівля першоцвітами

26 Березня 2018 09:23Актуально

Якщо Ви небайдужі до "легенів нашого міста" – «ЯЛІВЩИНИ» та любите природу приєднайтеся до природоохоронної акції «ДЕНЬ ЗУСТРІЧІ ПТАХІВ – 2018» – ПОДАРУЙ ДЛЯ ПТАХІВ БУДИНОЧОК!

Рисунок в тексте

Чернігівська обласна організація Українського товариства охорони природи запрошує небайдужу громаду міста Чернігова та Чернігівської області, учнів загальноосвітніх шкіл та їх батьків долучитися до практичної природоохоронної акції «День зустрічі птахів – 2018» – ПОДАРУЙ ДЛЯ ПТАХІВ БУДИНОЧОК, які прилетять та допоможуть нам разом врятувати територію регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» від "нашестя" короїдів, які поселилися на 900 деревах сосни звичайної.

1 квітня 2018 р. на території регіонального ландшафтного

23 Березня 2018 09:12Актуально

Підтримай акцію Година Землі – вимкни світло на 60 хвилин!

Рисунок в тексте

24 березня Україна в черговий раз приєднається до всесвітньої екологічної ініціативи та проведе масштабну соціально-екологічну кампанію Година землі, яка покликана привернути увагу до проблем зміни клімату.

У поточному році в суботу 24 березня о 20.30 люди по всій планеті вимкнуть світло на одну годину, Годину Землі, щоб показати необхідність об’єднання дій для збереження природи нашої планети.

Окрім символічного вимкнення світла на 60 хвилин, кампанія наголошує на необхідності щоденних дій кожного громадянина, спрямованих на збереження навколишнього середовища, раціонального використання природних ресурсів з метою подолання проблеми зміни клімату

22 Березня 2018 14:26Актуально

22 березня відзначаємо День Води

Рисунок в тексте

З метою привернення уваги до проблем якості питної води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання, щороку 22 березня світова спільнота відзначає Всесвітній день води.

Водні ресурси є найважливішим елементом національного багатства і відрізняються високою динамічністю. На відміну від інших природних ресурсів, вони безперервно відновлюються, їм властива значна мінливість не тільки в часі, але й у просторі.

Проблема водних ресурсів складна і багатогранна. Її успішне вирішення можливе лише в разі залучення інтелектуальних, фінансових і технічних можливостей всього суспільства. Від того, наскільки успішно будуть об'єднані

21 Березня 2018 14:30Актуально

Верховна Рада ухвалила євроінтеграційний закон «Про екологічну стратегічну оцінку»

Рисунок в тексте

Верховна Рада України 20 березня у другому читанні та в цілому ухвалила проект Закону України про стратегічну екологічну оцінку. За ухвалення законопроекту No6106 проголосувало 233 народні депутати.

Головним його завданням є впровадження в Україні європейського механізму оцінки державних програм та планів на предмет впливу їх на стан довкілля та здоров’я людей.

Згідно з текстом ухваленого закону, стратегічна екологічна оцінка здійснюватиметься на етапі розробки важливих державних документів у сферах енергетики, сільського, лісового і рибного господарств, телекомунікацій, містобудування тощо.

15 Березня 2018 11:03Актуально

Угода про асоціацію вимагає впровадження в Україні Пташиної та Оселищної директиви

З часу ратифікації Угоди про асоціацію, Україна долучилась до впровадження Європейським Союзом природоохоронної політики, яка має зупинити катастрофічні зміни, викликані втратою біорізноманіття. Зокрема, до 2050 року біорізноманіття та екосистемні послуги мають бути збереженні, оцінені та відповідним чином відновлені для самого біорізноманіття, економічного процвітання та добробуту людини.

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак переконаний, що впровадження природоохоронних директив, передбачених Угодою, матиме не лише позитивні наслідки для охорони природи в Україні, а й створить економічні вигоди.

За словами Остапа Семерака, Угода про асоціацію відкриває

02 Березня 2018 14:44Актуально

Закону України «Про відходи» - вимоги і реалії

Рисунок в тексте

1 березня в приміщенні Чернігівської обласної ради відбулась нарада щодо сучасного стану поводження з відходами та вжиття заходів для забезпечення належного облаштування та експлуатації полігонів і сміттєзвалищ на території області.

Нарада пройшла під головуванням заступника голови обласної ради Арсена Дідура та в.о. першого заступника голови облдержадміністрації Юлії Свириденко, за участю представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Під час наради зазначалось, що протягом останніх років в області було проведено значну роботу в сфері поводження з відходами. Зокрема здійснено інвентаризацію місць

<<<12 - 22 з 278>>>