<<<12 - 22 з 253>>>


03 Січня 2018 09:10Актуально

Чернігівська обласна організація Українського товариства охорони природи відзначила свою 71 річницю

Чернігівська обласна організація Українського товариства охорони природи була створена 27 грудня 1946 року. Вона є найстарішою природоохоронною громадською організацією Чернігівської області.

Головна мета діяльності: реалізація національної екологічної політики, розробка програм та проведення комплексу заходів по збереженню й відтворенню сприятливого для життя навколишнього природного середовища, , участь у заходах по охороні природи сприяти формуванню громадянського еко-суспільства, здійснення просвітницької діяльності.

Основні напрямки роботи товариства базуються на пріоритетах Чернігово-Сіверського регіону і включають 8 базових

29 Грудня 2017 09:12Актуально

27 Грудня 2017 08:52Актуально

Україна зайняла 20 місце у рейтингу кліматичної політики 2017 за показником Climate Change Performance Index

Україна входить до першої десятки країн, які на вимогу Паризької кліматичної угоди вже зараз розробляють Стратегію низьковуглецевого розвитку.

«На останньому Оne planet sammit, куди нас запросив Президент Франції Еммануель Макрон і представники ООН, відмітили здобутки, які Україна демонструє останнім часом у просуванні нової кліматичної політики. Зокрема, і участь у процесі розробки книги правил Паризької кліматичної угоди», - розповів міністр екології Остап Семерак.

Міністр також нагадав, що восени 2017 року Уряд схвалив План заходів Концепції реалізації державної політики у сфері зміни клімату у період до 2030 року.

Крім того розроблено два законопроекти,

21 Грудня 2017 08:35Актуально

До уваги суб’єктів господарювання!

В рамках реалізації проекту ГЕФ-ЮНІДО «Екологічно обґрунтоване поводження та остаточне видалення поліхлорованих дифенілів (ПХД) в Україні», виконавчим партнером якого з українського боку є Міністерство екології та природних ресурсів, та на виконання вимог розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 липня 2012 р. № 589-р. «Про затвердження плану заходів з виконання Стокгольмської конвенції

про стійкі органічні забруднювачі» Мінприроди здійснює заходи зі створення Національного реєстру об'єктів, на яких виявлено обладнання і відходи, що містять поліхлоровані дифеніли (далі - ПХД).

Заходи зі створення Національного реєстру включають складання відповідних баз даних на основі документів первинного обліку, безпосереднє обстеження

20 Грудня 2017 08:23Актуально

Створити свято у своєму домі не знищуючи природу

Рисунок в тексте

Зимові новорічні свята – найкраща найважливіша подія року. До них готуються всі, їх з нетерпінням чекають і дорослі, і малі. Новорічні клопоти починаються, як правило, з пошуку красуні-ялинки. Люди вже так звикли до цього атрибуту новорічного свята, що не замислюються над тим, скільки це коштуватиме нашій природі. Але створити відчуття свята, радісного очікування новорічного дива можливо і без знищення дерев. З кожним роком все більше людей віддають перевагу штучним ялинкам, а також живим деревцям в контейнерах, після свят їх можна тримати на балконах або ж висадити на подвір’ї. Новорічну ялинку можна створити власними руками, зробивши святкову композицію.

19 Грудня 2017 16:49Актуально

З Днем святого Миколая!

Рисунок в тексте

19 грудня відзначається День святого Миколая, який є найважливішим днем у році для дітлахів. У день перед святом згадують всі свої хороші та погані вчинки, зважують: чого більше. Бо чемні діточки обов’язково знайдуть під подушкою подарунок, а неслухняні – прутик. Ця різочка є своєрідним попередженням дитині, що час задуматися над своєю поведінкою та виправитись.

Працівники Мезинського національного природного парку привітали зі святом вихованців дитячого садка «Казка» у с. Деснянське Коропського району Чернігівської області. Для дітей було організовано цікаву театралізовану виставу. Малеча були вражена неймовірною атмосферою дійства та по-справжньому повірила в зимову

19 Грудня 2017 16:42Подія

Підсумки природоохоронної акції «Підгодуємо птахів взимку

Рисунок в тексте

За ініціативою Чернігівської обласної організації Українського товариства охорони природи, кафедри екології та охорони природи Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка відбулася акція «Підгодуймо птахів взимку». Під час акції учнівською та студентською молоддю Чернігівської області виготовлені годівнички, проведено лекції природоохоронного напрямку викладачами Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка та загальноосвітніх навчальних закладів. Принесені учасниками годівнички розміщені по території регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» та «Березового гаю».

18 Грудня 2017 14:20Актуально

Відсьогодні в Україні діє нова процедура оцінки впливу на довкілля

Рисунок в тексте

Сьогодні, 18 грудня 2017 року вводиться в дію Закон України «Про оцінку впливу на довкілля», прийнятий Верховною Радою 23.05.17 (№ 2059-VIII).

http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2059-19

Закон впроваджує нову європейську модель процедури оцінки впливу на довкілля (ОВД) замість екологічної експертизи, передбаченої Законом «Про екологічну експертизу», що в свою чергу, втрачає чинність.

Крім того, Закон впроваджує зобов’язання, передбачені Угодою про асоціацію з ЄС, а також дозволить забезпечити на належному рівні виконання Україною низки інших міжнародних зобов’язань.

Процедура ОВД спрямована на

15 Грудня 2017 11:34

Особливості Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»

Рисунок в тексте

18 грудня 2017 року набирає чинності Закон України «Про оцінку впливу на довкілля». Цей Закон висуває вимоги щодо екологічної безпеки, раціонального використання природних ресурсів, мінімізації шкідливого впливу на довкілля в процесі прийнятті рішень про здійснення планової діяльності.

Відповідно до вимог Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» проведення оцінки впливу обов’язкове для об’єктів та видів діяльності першої категорії, у цьому випадку оцінка впливу здійснюється уповноваженим Міністерством екології та природних ресурсів України. Другої категорії, коли оцінка впливу здійснюється уповноваженим територіальним

15 Грудня 2017 08:25Подія

14 грудня 2017 року у Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади в он-лайн режимі через відеопортал YouТube відбулась експертна зустріч з питань обговорення: «Положення законопроекту «Про озоноруйнівні речовини та фторовані парникові гази».

В заході взяли участь експерти, представники Міністерства екології та природних ресурсів України, громадськості, органів виконавчої влади Вінницької, Дніпропетровської, Львівської, Одеської, Полтавської, Харківської та Чернігівської областей.

Учасники експертної зустрічі обговорили законопроект та звернули увагу на необхідність доопрацювання деяких статей відповідно до чинного законодавства.

Посилання: https://www.youtube.com/watch?v=k4UktXGZUxs

13 Грудня 2017 12:04Подія

Визначено переможців природоохоронних заходів серед учнів та студентів Чернігівщини

Рисунок в тексте

12 грудня у залі засідань Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка відбулось підведення підсумків природоохоронної акції «Посади дерево миру» та виставки-конкурсу «Скарбниця Деметри».

Участь в природоохоронній акції та конкурсі взяли учні навчальних закладів міста Чернігова та Чернігівської області, студенти Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка.

Переможцями природоохоронної акції «Посади дерево миру» визначено та нагороджено 9 колективів, у виставці-конкурсі «Скарбниця Деметри» - 10 колективів. Всіх переможців організатори заходу нагородили грамотами, сертифікатами та цінними призами.

Крім того, Департамент екології та природніх ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації нагородив найбільш активних учасників

<<<12 - 22 з 253>>>