Департамент екології та природних ресурсів
Анонси


Назад

Понад 1500 українців поінформували про нелегальні сміттєзвалища та їх місцезнаходження

З початку роботи інтерактивної Екомапи сміттєзвалищ (Мінприроди запустило її у вересні 2016), для обробки надійшло понад 1500 повідомлень про виявлені місця скупчення відходів на всій території України. Більшість повідомлень стосувалися стихійних сміттєзвалищ.

Найбільше сміттєзвалищ було ліквідовано органами місцевого самоврядування у Київській, Харківській, Миколаївській та Черкаській областях.

Найменше повідомлень про виявлені сміттєзвалища надійшло із Івано-Франківської, Рівненської та Чернівецької областей.

За вказаний період до Чернігівської облдержадміністрації на розгляд надійшло 30 звернень громадян щодо виявлених стихійних сміттєзвалищ (2% від загальної кількості по Україні). Найбільше звернень надійшло з міста Чернігів, Чернігівського та Козелецького районів.

Завдяки високій екологічній свідомості та активності небайдужих громадян органам державної влади вдалося покращати стан довкілля та забезпечити оперативне знешкодження безгосподарських відходів.

Департамент екології та природних ресурсів закликає активніше користуватись електронним сервісом «Ecomapa.gov.ua», який включає інтерактивну мапу сміттєзвалищ України та мобільний додаток із функцією он-лайн сповіщення про виявлені сміттєзвалища.

Нагадуємо, що додати інформацію про сміттєзвалище може будь-який громадянин України. Для цього достатньо зайти на сайт, зареєструватися і надіслати звернення. Також електронний сервіс включає мобільний додаток на базі кількох програмних систем, який дозволяє кожному громадянину України сфотографувати будь-яке сміттєзвалище та надіслати фото на веб-портал Мінприроди. Отримана інформація оперативно опрацьовується модератором та наноситься на карту. У свою чергу, Мінприроди надсилає отриману інформацію до органів місцевої влади зі вимогою їх ліквідувати. Кожен громадянин може бачити процес усунення порушень в оновлених статусах, передбачених додатками.

Назад

04 Червня 2018 09:08