Департамент екології та природних ресурсів
Анонси


Назад

На громадське обговорення винесено Перший пакет законодавчих змін для сфери надрокористування

Рисунок в тексте

Иллюстрация

4 жовтня Робоча група з питань реформування відносин у сфері надрокористування розглянула перший пакет законодавчих змін, запропонованих Мінприроди, щодо реформування галузі. До нього входить три нормативно-правових документи, які має розглянути та затвердити Уряд. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

Він нагадав, що за результатами попереднього засідання, Робоча група з питань реформування відносин у сфері надрокористування, яке відбулося 14 вересня, було ухвалено рішення змінити правила користування геологічною інформацією.

- Ми вирішили не вносити змін до застарілого Положення про геологічну інформацію, а створити натомість якісно новий документ. Зокрема, ми пропонуємо новий порядок створення та функціонування реєстру первинної та вторинної геологічної інформації з відкритим доступом до неї. Це стосується інформації як державної, так і приватної власності, - пояснив Остап Семерак.

Передбачається, що держателем геологічної інформації стане Державна служба геології та надр, а адміністратором - ДНВП "Геоінформ України".

«Реєстр відображатиме всю вторинну і первинну інформацію, а також інформацію про осіб, які володіють цими даними», - пояснив Остап Семерак. Крім того, під час засідання робочої групи були розглянуті зміни до двох постанов КМУ, які регулюють порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами та проведення аукціонів з їх продажу.

- Ми ставимо перед собою завдання лібералізувати цей ринок та забезпечити до нього загальний інтерес як на державному рівні, так і на рівні надрокористувачів. Передусім, маємо зробити прозорим процес видачі спецдозволів. Це стосується процедури їх погодження, видачі та продовження терміну користування. Ми повинні мотивувати інвесторів вкладати кошти в розвідування та вивчення нових геологічних розвідок, - сказав Остап Семерак.

Крім того, він повідомив, що дав доручення Державній службі геології та надр протягом 6-ти місяців розробити та впровадити електронну подачу документів суб’єктами господарювання для отримання чи продовження дії спецдозволів на користування надрами.

- Перший пакет законодавчих змін щодо реформуваня галузі надрокористування вже на фінішній прямій. Запропоновані документи вже оприлюднені на офіційному сайті Мінприроди для обговорення з громадськістю та суб’єктами надрокористування. Запрошую активно долучатися до цього процесу, щоб за його результатами внести всі необхідні правки та пропозиції і передати ці нормативно-правові документи на розгляд Уряду, - резюмував Міністр екології та природних ресурсів.

ІЗ ПРОЕКТОМ ПЕРШОГО ПАКЕТУ ЗАКОНОДАВЧИХ ЗМІН МОЖНА ОЗНАЙОТИТИСЯ ЗА ПОСИЛАННЯМ.

За інформацією Міністерства екології та природних ресурсів України

Назад

04 Червня 2018 09:08