Анонси


  Назад

  ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ОДА ВИЗНАЧЕНО ОРГАНОМ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ

  Як повідомлялося раніше, в Україні триває реформування державної системи моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря.

  У серпні постановою Кабінету Міністрів України затверджений Порядок здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря, яким передбачено забезпечення управління якістю повітря за принципом розподілу території України на зони та агломерації. Зокрема, Чернігівська область визначена як зона, а місто Чернігів – як агломерація.

  Зазначений порядок вводитиметься в дію з вересня наступного року. Наразі триває відповідна підготовка, в тому числі з вирішення організаційних питань.

  Так, на виконання завдань Уряду розпорядженням голови Чернігівської облдержадміністрації визначено орган управління якістю атмосферного повітря в області – Департамент екології та природних ресурсів ОДА.

  Крім того, до березня 2020 року буде створена комісія з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря. Також на момент дії вищевказаного Порядку мають бути розроблені регіональні програми державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря.

  До слова, державний моніторинг у галузі охорони атмосферного повітря здійснюється з метою забезпечення збирання, оброблення, збереження та проведення аналізу інформації про якість атмосферного повітря, оцінювання та прогнозування її змін і ступеня небезпечності, розроблення науково обґрунтованих рекомендацій для прийняття управлінських рішень у галузі охорони атмосферного повітря, у сфері охорони навколишнього природного середовища, а також інформування населення про якість атмосферного повітря, вплив його забруднення на здоров’я та життєдіяльність населення.

  Читати також: В УКРАЇНІ СТАРТУВАЛА РЕФОРМА МОНІТОРИНГУ ТА УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ПОВІТРЯ

   

  Департамент екології та природних ресурсів
  Чернігівської обласної державної адміністрації

  Назад