<<<1 - 11 з 1463>>>


03 Липня 2024 08:00Актуально

3 ЛИПНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БЕЗ ПОЛІЕТИЛЕНОВИХ ПАКЕТІВ

Сьогодні особливий день для тих, хто дбає про себе та навколишній світ, а ще для тих, хто хоче бути в тренді. Якщо це про вас – долучайтеся до регіонального флешмобу «ЕКОЛОГІЯ В ДІЇ: ПАКЕТАМ ТОРБА!». Позбавляємося від поліетилену і користуємося стильними екосумками.

До слова, поліетиленові пакети з’явилися у торгівельних мережах у 1977 році. З того часу завдяки своїй практичності вони набули широкого використання у побуті та різних галузях промисловості.

За даними Організації Об’єднаних Націй, щороку у світі

01 Липня 2024 14:36Цікаво

СТВОРЕНО ПОЛІСЬКИЙ ПРИРОДООХОРОННИЙ КЛАСТЕР

25 червня 2024 року КЗ «РЛП «Міжрічинський» підписав УГОДУ про створення Поліського природоохоронного кластера, до якого ввійшли

- 9 об’єктів природно-заповідного фонду: Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник, Шацький національний природний парк, природний заповідник «Древлянський», Рівненський природний заповідник, Нобельський національний природний парк, Черемський природний заповідник, КЗ «РЛП «Міжрічинський», Поліський природний заповідник, Національний природний

28 Червня 2024 09:00Актуально

УКРАЇНА ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

Сьогодні, 28 червня, Україна відзначає 28-му річницю прийняття Конституції – головного нормативно-правового акта держави, який закріплює основи суспільного ладу, державний устрій, систему, порядок утворення, принципи організації і діяльності державних органів, права та обов’язки громадян.

Наша Конституція визначає, що Україна

27 Червня 2024 16:13Актуально

РЛП «ЯЛІВЩИНА» У ФОКУСІ УВАГИ: КОЛИ НЕ ТІЛЬКИ СЛОВОМ, А І КОНКРЕТНИМИ ДІЯМИ

Триває активна співпраця з небайдужими та зацікавленими екоактивістами щодо вирішення проблем, пов’язаних зі збереженням, функціонуванням та розвитком регіонального ландшафтного парку «Ялівщина».

Сьогодні, 27 червня, керівництво Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА і комунального закладу «РЛП «Ялівщина» провели чергову зустріч з вищезазначених питань.

  •  Маємо враховувати думку кожного і концентрувати спільні
27 Червня 2024 10:11Важливо

ВОДА У ДЕСНІ, СТРИЖНІ ТА БІЛОУСІ НЕ МАЄ ТОКСИЧНОЇ ДІЇ

У рамках здійснення контролю за якістю поверхневих вод на початку червня були відібрані та перевірені на токсичність проби води у 17 створах річок Десна, Стрижень та Білоус в межах Чернігова.

Зокрема, для проведення досліджень застосовано найпоширеніший метод біотестування на ракоподібних Daphnia magna Straus, що ґрунтується на реакції зазначених живих організмів.

Зазначимо, що ці планктонні організми здатні сприймати набагато нижчі концентрації шкідливих речовин, ніж будь-який датчик або прилад. Так, критерієм токсичності води є загибель 50 і більше відсотків

25 Червня 2024 11:43Акція

ДОБРА СПРАВА ОБ’ЄДНАЛА СОЦІАЛЬНО-ВІДПОВІДАЛЬНИЙ БІЗНЕС ТА ЕКОГРОМАДСЬКІСТЬ

У рамках «зеленого» місячника до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища в регіональному ландшафтному парку «Ялівщина» продовжується естафета екологічних акцій з благоустрою території лісопарку. До цієї природоохоронної справи дедалі долучається все більше людей – лави ековолонтерів стають чисельнішими.

Комунальний заклад «РЛП «Ялівщина» дякує компанії ПрАТ «Абінбев Ефес Україна» за активну екологічну позицію та забезпечення учасників акції необхідними засобами для толоки.

Також щира подяка всім, кому небайдужа наша «зелена перлина»,

24 Червня 2024 16:35Увага

АНОНС. РЕГІОНАЛЬНИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ ФЛЕШМОБ «ЕКОЛОГІЯ В ДІЇ: ПАКЕТАМ ТОРБА!»

3 липня з нагоди Міжнародного дня відмови від поліетиленових пакетів (International Plastic Bag-Free Day) на території Чернігівської області планується проведення екологічного флешмобу «Екологія в дії: пакетам Торба!».

Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації запрошує всіх небайдужих до збереження довкілля доєднатися до заходу.

Пропонуємо цього дня відмовитися від використання поліетилену та скористатися екоторбинками, паперовими пакетами й іншими побутовими предметами, що не шкодять довкіллю.

Мета заходу – акцентувати увагу до проблем надмірного використання пластику, сприяти формуванню

24 Червня 2024 15:04Актуально

СТАН ДОВКІЛЛЯ ЧЕРНІГІВЩИНИ У ТРАВНІ

За спостереженнями Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського у травні в атмосферному повітрі Чернігова у порівнянні з попереднім місяцем дещо знизився вміст діоксиду азоту, показники за іншими речовинами майже не змінилися. Загалом упродовж травня в обласному центрі було відібрано та проаналізовано 648 проб.

Радіаційний фон на Чернігівщині минулого місяця коливався в межах від 10 до 16 мкР/год (норма – 30 мкР/год) і в середньому по області становив 12 мкР/год.

Кисневий режим у створах річок Десна, Білоус, Удай, Мена, Остер та Стрижень був задовільний і становив 4,27-10,70 мгО2/дм3.

У контрольних створах зазначених річок спостерігалося перевищення

19 Червня 2024 12:24Актуально

ПОЖЕЖА – НАЙСТРАШНІШИЙ ВОРОГ ДЛЯ ЕКОСИСТЕМ

Літо – не лише прекрасна пора повноцінного буяння природи, а й період підвищених температур, що є причиною виникнення пожеж в екосистемах.

Природна пожежа – неконтрольований процес горіння, що виникає стихійно та швидко розповсюджується у довкіллі з інтенсивним виділенням тепла, диму, створюючи небезпеку біорізноманіттю, людям, господарським об’єктам. Найчастіше такі пожежі виникають у лісових масивах, на торфовищах, сільгоспугіддях.

Проте причиною 90 % всіх пожеж у природних екосистемах є антропогенний чинник – необережне поводження з вогнем, особливо в спекотний період.

Зверніть увагу на важливі поради, як попередити виникнення пожеж влітку:

18 Червня 2024 11:34Актуально

ПЛОЩА ПОЛІГОНІВ І СМІТТЄЗВАЛИЩ ЧЕРНІГІВЩИНИ СЯГАЄ МАЙЖЕ 2 ТИСЯЧ ГЕКТАРІВ

Полігони твердих побутових відходів (ТПВ) українських міст та сіл є необхідним елементом управління відходами, проте їх стан та функціонування часто стають предметом гострої дискусії.

Зазначимо, що стан полігонів в Україні є катастрофічним, адже на них відправляється майже 90 % всіх побутових відходів.

Сьогодні триває реформа управління відходами, спрямована на покращення екологічної ситуації та створення системи, що відповідає сучасним європейським стандартам. Так, згідно із Законом України «Про управління

17 Червня 2024 09:50Свято

17 ЧЕРВНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ОПУСТЕЛЮВАННЯМ І ЗАСУХОЮ

Опустелювання – зниження природно-ресурсного потенціалу території внаслідок виснаження екосистем, що супроводжується деградацією земель, зменшенням біорізноманіття, з поступовим формуванням умов аналогічних пустельним.

На сьогодні частка земель, які надзвичайно уразливі до надмірної експлуатації та схильні до засухи, складає більше 40 % поверхні Землі. Ця цифра щороку зростає у зв’язку з інтенсифікацією таких антропогенних чинників, як вирубування лісів, випас худоби, нераціональне землеробство та водокористування.

Конвенцією ООН про боротьбу з опустелюванням

<<<1 - 11 з 1463>>>