<<<1 - 11 з 662>>>


26 Лютого 2021 15:11Подія

ЗАТВЕРДЖЕНА ПРОГРАМА ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сьогодні, 26 лютого, на сесії обласної ради затверджено Програму охорони навколишнього природного середовища на 2021-2027 роки та перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища (ОНПС) на 2021 рік.

Дана Програма є підставою для фінансування природоохоронних заходів на території області за рахунок коштів державного, обласного та місцевих бюджетів й інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством.

Заходи Програми в цілому спрямовані на зниження

26 Лютого 2021 10:24Актуально

УРЯД ПІДТРИМАВ ВСТАНОВЛЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО СТРАТЕГІЧНУ ЕКОЛОГІЧНУ ОЦІНКУ

Кабінет Міністрів України схвалив проєкти Законів України, що вносять зміни до законодавчих актів про встановлення відповідальності за порушення у сфері стратегічної екологічної оцінки та передбачають адміністративні стягнення.

 

Мова йде про законопроєкти:

«Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні

26 Лютого 2021 08:48Актуально

ЧЕРВОНОКНИЖНА РОСЛИНА – НЕ БІЗНЕС!

З настанням весни розпочинається масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, серед яких чимало рідкісних. Так, значним попитом користуються підсніжники, проліски, сон-трава тощо.

Через бажання збагатитися люди масово знищують ці рослини, не зважаючи на те, що вони занесені до Червоної книги України і охороняються законом. У наслідок цього популяції підсніжників та інших весняних квітів щороку зменшується, а в деяких місцях взагалі зникає.

Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації

23 Лютого 2021 14:26Важливо

В УКРАЇНІ ПЛАНУЮТЬ СТВОРИТИ ІНТЕРАКТИВНУ МАПУ НЕБЕЗПЕЧНИХ ОБ'ЄКТІВ У ПРИБЕРЕЖНИХ ЗАХИСНИХ СМУГАХ

Про майбутній запуск інтерактивної мапи йшлося на засіданні підкомітету з питань раціонального використання водних ресурсів та моніторингу навколишнього природного середовища Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування. Електронний сервіс відображатиме

23 Лютого 2021 11:21Актуально

В УКРАЇНІ ЗАПУСТИЛИ СИСТЕМУ МОНІТОРИНГУ ЗА ВИКИДАМИ ПАРНИКОВИХ ГАЗІВ

1 січня 2021 року в Україні запрацював механізм моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів. Це важливо для подальшої співпраці з Європейською комісією та впровадження Україною Європейського зеленого курсу, а також для співробітництва з різними країнами у сфері зміни клімату в рамках Паризької угоди.

«Саме система МЗВ у майбутньому

22 Лютого 2021 08:36Актуально

УКРАЇНА ЗАЦІКАВЛЕНА У ВИВЧЕННІ ТА ЗАСТОСУВАННІ КРАЩИХ ПРАКТИК США У СФЕРІ ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський обговорив питання українсько-американського співробітництва у сфері захисту довкілля з Тимчасовою повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін. 

На зустрічі Роман Абрамовський озвучив головні теми екологічної політики, які турбують Україну та мають глобальний характер: 

- підготовка

19 Лютого 2021 12:36Актуально

В ОБЛАСТІ РОЗРОБЛЯЄТЬСЯ ПРОГРАМА МОНІТОРИНГУ АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ

Учора, 18 лютого, відбулось третє засідання обласної комісії з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря, де обговорили основні аспекти розроблення відповідної обласної програми.

В обговоренні взяли участь фахівці профільних структурних підрозділів Чернігівської ОДА, дотичних установ і територіальних органів ЦОВВ в області, науковці та громадськість.

Директор Департаменту екології та

19 Лютого 2021 09:26Цікаво

12 ПРОЄКТІВ У СФЕРІ ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ УВІЙШЛИ ДО ПЛАНУ ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ КРАЇНИ

Серед 94 масштабних проєктів цифрової трансформації, які реалізовуватимуть у найближчі 3 роки, 12 – у сфері захисту довкілля та природних ресурсів України. План цифрової трансформації країни сьогодні презентував Віце-прем'єр-міністр України – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Міндовкілля спільно з Мінцифрою працюватимуть

19 Лютого 2021 08:13Актуально

СЬОГОДНІ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ МОРСЬКИХ ССАВЦІВ

У всьому світі 19 лютого відзначається Всесвітній день захисту морських ссавців. Це свято започатковане у 1986 році, коли після 200-річного нищення китів Міжнародна китова комісія (МКК) заборонила полювання на цих тварин і торгівлю їх м’ясом. Сьогодні дозволено промисел китів виключно для задоволення потреб корінного населення (так званий «аборигенний промисел») і вилучення тварин цього унікального виду в наукових цілях за спеціальними дозволами урядів-членів МКК. 

Міжнародна спільнота відзначає День захисту морських ссавців,

18 Лютого 2021 15:55Увага

ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ!

Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації нагадує суб’єктам господарювання, які отримали висновки з оцінки впливу на довкілля (ОВД) на плановану діяльність, про необхідність проведення післяпроєктного моніторингу та надання відповідних звітних матеріалів.

Післяпроєктний моніторинг

18 Лютого 2021 10:35Актуально

ВЕРХОВНА РАДА ПРИЙНЯЛА У ПЕРШОМУ ЧИТАННІ ЗАКОН, ЯКИЙ ВРЕГУЛЮЄ ГОСПОДАРСЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ З ОЗОНОРУЙНІВНИМИ РЕЧОВИНАМИ

Верховна Рада України прийняла в першому читанні проєкт Закону України «Про внесення змін до статті 16 Закону України "Про охорону атмосферного повітря"№4259.

Цей законопроєкт має забезпечити:

- гармонізацію українського законодавства з сучасними та проєвропейськими нормами;

- виконати зобов’язання в рамках Монреальського протоколу про речовини, що

<<<1 - 11 з 662>>>