Анонси

  Діяльність обласного штабу

  Назад

  Розпорядження голови Чернігівської ОДА від 07.12.2020 №574 
  «Про внесення змін до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 31 січня 2020 року №58»

  Додаток до розпорядження голови Чернігівської ОДА від 07.12.2020 №574 
  «Про внесення змін до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 31 січня 2020 року №58»

   

  Розпорядження голови Чернігівської ОДА від 31.01.2020 №58 
  «Про створення штабу з координації роботи з протидії незаконним рубкам лісів та діяльності нелегальних деревообробних пунктів на території області»

   

  *****

  Діяльність штабу з координації роботи з протидії незаконним рубкам лісів та діяльності нелегальних деревообробних пунктів на території області:

   

  *****

  РЕГЛАМЕНТ 
  діяльності штабу з координації роботи з протидії незаконним рубкам лісів та діяльності нелегальних деревообробних пунктів на території Чернігівської області

   

  *****

  Розпорядження голови облдержадміністрації від 14.02.2020 №91 «Про розроблення проєкту Програми протидії незаконним рубкам лісів і діяльності нелегальних деревообробних пунктів у Чернігівській області на 2020-2024 роки

   

  *****

  Рішення 23 сесії VII скликання Чернігівської обласної ради від 12 травня 2020 року №13-23/VІІ "Про Програму протидії незаконним рубкам лісів і діяльності нелегальних деревообробних пунктів у Чернігівській області на 2020-2024 роки"

  Програма протидії незаконним рубкам лісів і діяльності нелегальних деревообробних пунктів у Чернігівській області на 2020-2024 роки

  Додаток 1 до Програми протидії незаконним рубкам лісів і діяльності нелегальних деревообробних пунктів у Чернігівській області на 2020-2024 роки

  Додаток 2 до Програми протидії незаконним рубкам лісів і діяльності нелегальних деревообробних пунктів у Чернігівській області на 2020-2024 роки

   

  Звіт про виконання регіональної програми за 2020 рік

  Пояснювальна записка про стан виконання у 2020 році заходів Програми протидії незаконним рубкам лісів і діяльності нелегальних деревообробних пунктів у Чернігівській області на 2020-2024 роки

   

  *****

   

  Екологи застерігають про загрози пожежонебезпечного періоду

   З настанням потепління у населених пунктах, на полях і городах розпочинається прибирання прибудинкових та присадибних територій, а також підготовка до весняно-польових робіт. При цьому як агропідприємствами, так і населенням дуже часто нехтуються правила безпечного поводження з відходами та заборони щодо випалювання залишків рослинності. Необережне поводження з вогнем та засмічення довкілля завдають значної шкоди як природі, так і здоров’ю людей. Так, через необачність та безвідповідальність паліїв навіть невелике загорання може призвести до масштабних пожеж.

   

  *****

   

  В Україні впроваджують аерокосмічний моніторинг для фіксації  злочинів проти природи

  ЗЗавдяки співпраці Міндовкілля з Державним космічним агентством України відтепер незаконні рубки лісу, видобуток корисних копалин, стихійні сміттєзвалища, а також забудови узбережь водойм будуть відслідковуватися за допомогою аерокосмічної̈ зйомки.
   
   
   
   

  Детальніше

   

  *****

   

  В Україні зростуть штрафи за незаконну вирубку дерев у населених пунктах

  Наприкінці січня Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроєкт «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення порядку видалення зелених насаджень».

   

   

  Детальніше

   

  *****

   

  Голова ОДА вимагає налагодити якість інформаційного обміну правоохоронних та контролюючих органів у боротьбі з нелегальними рубками лісів

  Днями голова Чернігівської облдержадміністрації Анна Коваленко підписала розпорядження про внесення змін до штабу з координації роботи з протидії незаконним рубкам лісів та діяльності нелегальних деревообробних пунктів на території області. Дієвість штабу підсилена представниками правоохоронних органів, включених до його складу.

  Сьогодні, 10 грудня, Анна Коваленко провела перше засідання оновленого штабу, в ході якого розглянуті звіти контролюючих органів щодо боротьби з нелегальним обігом деревини та порушеннями законодавства у сфері лісокористування за підсумками року.

  Детальніше

   

  *****

   

  В області триває боротьба з незаконними рубками лісів

   Заходи, спрямовані на збереження лісових насаджень, недопущення незаконних рубок та нелегального обігу деревини, реалізуються в рамках обласної Програми протидії незаконним рубкам лісів і діяльності нелегальних деревообробних пунктів на 2020-2024 роки. Серед інших завдань – забезпечення контролю за використанням лісових ресурсів і дотриманням вимог природоохоронного законодавства у сфері лісокористування, підвищення екологічної свідомості населення.

  Детальніше

   

  *****

   

  Про незаконні вирубки лісів повідмляйте на гарячу лінію

   Департамент екології та природних ресурсів ОДА звертається до жителів та гостей області з проханням оперативно повідомляти про факти порушення законодавства у сфері лісокористування. Інформацію можна надавати за телефоном 102 або на гарячу лінію Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства: (0462) 676-942, 050 4191554.

  Незаконна рубка лісів та збут деревини, розкрадання лісоматеріалів стали для України серйозною проблемою. Чернігівська область не стала винятком, факти нелегальної вирубки зелених насаджень загострюють проблему збереження природних ландшафтів.

  Детальніше

   

  *****

   

  У Чернгівській ОДА тримають на контролі питання інвентаризації полезахисних лісових смуг

  18 серпня, заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко провів нараду з питань інвентаризації полезахисних лісових смуг та передачі лісових ділянок у комунальну власність ОТГ.

  Участь в обговоренні взяли генеральний директор Комунального підприємства «Чернігівоблагроліс» Олександр Клишта, начальник аналітичного відділу Управління комунального майна Ірина Замерлова, перший заступник начальника головного управління Держгеокадастру в області Надія Чіпак, заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Жук, представники профільних департаментів та управлінь ОДА.

  Детальніше.

   

  *****

   

  Чернігівська ОДА закликає спільно протидіяти рубкам лісів

  На Чернігівщині активізована робота з протидії незаконному обігу деревини. Зокрема, діє обласний штаб з координації роботи з протидії незаконним рубкам лісів та діяльності нелегальних деревообробних пунктів на території області. До його складу увійшли як представники структурних підрозділів ОДА та правоохоронних органів, так і громадськість.

  Облдержадміністрація розраховує на небайдужість та активність жителів області і звертається з проханням оперативно повідомляти про факти порушення законодавства у сфері лісокористування. Інформацію можна надати за телефоном 102 або на гарячу лінію Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства: (0462) 676-942, 050 4191554.

  До речі, інформацію про походження деревини можна отримати на сайті Державного підприємства «Лісогосподарський Інноваційно-Аналітичний Центр» за посиланням.

   

  *****

   

  Доручення голови облдержадміністрації Андрія Прокопенка за підсумками засідання штабу з координації роботи з протидії незаконним рубкам лісів та діяльності нелегальних деревообробних пунктів на території області

   

  *****

   

  Голова ОДА Андрій Прокопенко: Об'єднуємо зусилля задля збереження лісів Чернігівщини

  7 лютого, голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів перше засідання обласного штабу з координації роботи з протидії незаконним рубкам лісів та діяльності нелегальних деревообробних пунктів на території області.

  Організація штабу стала логічним продовженням рішень колегії ОДА, яка відбулася 30 січня.

  – Ми зробили відкритий анонс і запросили до роботи всіх бажаючих – громадськість та активістів, щоб разом протидіяти нелегальним рубкам лісів та прихованим деревообробним пунктам. Лише у такій тісній та прозорій співпраці можна кардинально змінити ситуацію у сфері лісництва Чернігівщини, – зазначив Андрій Прокопенко.

  Детальніше.

  *****

   

  Голова ОДА Андрій Прокопенко: Електронному обліку деревини – бути!

  30 січня, на Колегії Чернігівської ОДА було детально розглянуто, як триває протидія незаконній вирубці лісів на території області. Засідання провів голова ОДА Андрій Прокопенко.

  У заході взяли участь очільники районів та громад, керівники лісогосподарських підприємств, представники ДСНС та Нацполіції.

  Про роботу лісогосподарських підприємств доповіли заступник начальника Чернігівського управління Держлісагентства Володимир Єленич та генеральний директор КП «Чернігівоблагроліс» Олександр Клишта.

  – На державному рівні вже напрацьована нормативна база для наведення ладу у цій сфері. Використовуємо це на місцях. Важливо, що є результат наших спільних дій. Сьогодні керівник КП «Чернігівоблагроліс» особисто проінформував, що підприємство закупило відповідне обладнання та бірки для запровадження електронного обліку деревини. Тож невдовзі система запрацює, – коментує Андрій Прокопенко.

  Детальніше.

  Назад