Анонси


  Назад

  ВВЕДЕНО ЛІТНЬО-ОСІННЮ ЗАБОРОНУ НА ВИЛОВ РАКІВ!

  З 1 серпня 2022 року відповідно до наказу Чернігівського рибоохоронного патруля від 26.07.2022 № 72-од розпочинається заборона на будь-який вилов раків у рибогосподарських водних об’єктах Чернігівської області.

  Враховуючи рекомендації Інституту рибного господарства Національної академії аграрних наук України, заборона триватиме до 20 вересня 2022 року (включно).

  Заборону встановлено з метою збереження та охорони популяції раків у період їх другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі. Лов цих членистоногих під час заборони є порушенням природоохоронного законодавства відповідно до ст. 85 КУпАП. За кожен незаконно добутий екземпляр рака порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 3 332 грн та штраф – до 680 грн.

  Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 екз. раків на водоймах загального користування та 50 екз. – на водоймах, де впроваджене платне рибальство.

  Довідкова інформація:

  Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може продовжуватися до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців.

  За матеріалами Чернігівського рибоохоронного патруля

   

  Назад

   

  Картинки по запросу картинка міністерство захисту довкілля та природних ресурсів

   

   
   

   
   
  Картинки по запросу Картинка сайт Еко-система