Анонси


  Назад

  ПРО РЕГІОНАЛЬНІ ПРИРОДООХОРОННІ ПРОГРАМИ ЧЕРНІГІВЩИНІ – З МАЙБУТНІМИ ЕКОЛОГАМИ

  Сьогодні відбулася онлайн-зустріч фахівців Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА з викладачами і студентами Національного університету «Чернігівська політехніка», які працюють та навчаються за спеціальністю «Екологія».

  Мова йшла про реалізацію на Чернігівщині обласних природоохоронних програм, формування та використання обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

  Так, на сьогодні в області діють 3 такі програми:

  1.   Програма охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2021-2027 роки, затверджена рішенням обласної ради від 26.02.2021 № 45-3/VIII (зі змінами);

  2.   Програма державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря зони «Чернігівська» на 2021-2025 роки, затверджена рішенням обласної ради від 30.11.2021 № 12-7/VIII;

  3.   Програма протидії незаконним рубкам лісів і діяльності нелегальних деревообробних пунктів у Чернігівській області на 2020-2024 роки, затверджена рішенням обласної ради від 12.05.2020 №13-23/VІІ.

  Проте, через обмежені можливості обласного бюджету фінансування природоохоронних заходів здійснюється лише за Програмою ОНПС Чернігівської області на 2021-2027 роки.

  До речі, реалізація цієї Програми в останні роки забезпечується коштом обласного фонду охорони навколишнього природного середовища та місцевих природоохоронних фондів територільних громад.

  Так, цьогоріч переліком видатків обласного фонду ОНПС передбачено виконання 8 заходів загальною вартістю понад 5 мільйонів гривень. Серед них – моніторингові дослідження повітря і водних ресурсів Чернігівщини, утилізація обміняних у населення ламп розжарювання, розробка проектів землеустрою для об’єктів ПЗФ області, проектно-кошторисної документації для реконструкції мереж зливової каналізації м. Чернігів, придбання насосного обладнання для каналізаційно-насосної станції, проведення екозаходів.

  Крім обговорення регіональних програм, під час онлайн-зустрічі директор навчально-наукового інституту механічної інженерії, технологій та транспорту Національного університету «Чернігівська політехніка» Сергій Цибуля розповів про заплановані до реалізації в їх університеті окремі екологічні проєкти, зокрема стосовно проведення моніторингових досліджень стану атмосферного повітря м. Чернігів.

  Варто зауважити, що Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА на постійній основі співпрацює з науковцями «Чернігівської політехніки» щодо вивчення стану довкілля Чернігівщини та пошуку шляхів щодо розв’язання наявних екологічних проблем в області, проведення спільних природоохоронних заходів.

  Департамент екології та природних ресурсів
  Чернігівської облдержадміністрації

  Назад

   

  Картинки по запросу картинка міністерство захисту довкілля та природних ресурсів

   

   
   

   
   
  Картинки по запросу Картинка сайт Еко-система