Анонси


  Назад

  СТАН ДОВКІЛЛЯ ЧЕРНІГІВЩИНИ У ЛЮТОМУ

  Упродовж лютого радіаційний фон атмосферного повітря в області коливався в межах 9,0-14,0 мкР/год і в середньому становив 12 мкР/год (при нормі 30 мкР/год).

  Крім того, минулого місяця було відібрано та перевірено 89 зразків сільськогосподарської і лісогосподарської продукції, найбільш – овочів та молочних продуктів. Перевищень допустимого рівня вмісту радіонуклідів у дослідженій продукції не виявлено.

  За спостереженнями Чернігівського обласного центру з гідрометеорології, в атмосферному повітрі Чернігова у порівнянні з попереднім місяцем вміст забруднюючих речовин майже не змінився. Загалом упродовж лютого було відібрано та проаналізовано 600 проб.

  За даними Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, у створах річок Десна, Білоус, Удай, Мена, Стрижень та Остер кисневий режим у лютому був задовільний і становив 4,00-8,00 мгО2/дм3.

  Також у лютому комунальними підприємствами області проведені гідрохімічні дослідження у створах річок Десна, Білоус, Стрижень, В’юниця, Удай та Іченька вище і нижче скидів з очисних споруд підприємств.

  Зафіксовано перевищення гранично допустимих концентрацій майже в усіх річках на вміст сполук заліза та нітритів. Серд причин – своєрідний склад поверхневих вод Чернігівщини, а також забруднення господарсько-побутовими стічними водами, стоками сільськогосподарських підприємств.

  Перевищення БСК5 (біологічне споживання кисню за 5 діб), ХСК (хімічне споживання кисню) спостерігається в контрольних створах річки Стрижень. Це пов’язано з тим, що відбувається процес окислення органічних і неорганічних речовин через надходження недостатньо очищених стічних вод до зливної мережі міста, які скидаються до річки Стрижень.

   

  Департамент екології та природних ресурсів

  Чернігівської облдержадміністрації

  Назад

   

  Картинки по запросу картинка міністерство захисту довкілля та природних ресурсів

   

   
   

   
   
  Картинки по запросу Картинка сайт Еко-система