Анонси

     

    Назад

    НА ЧЕРНІГІВЩИНІ ВИДАЛЕНО БІЛЬШЕ 90 ТОНН ОТРУЙНИХ РЕЧОВИН

    Роботи з видалення безхазяйних, непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР) проведені в 13 громадах області. Повністю вивезені пестициди з 15 складів. Ще 5 складів очищені частково, на жаль, в ході проведення робіт виявилося, що отруйних речовин там набагато більше, ніж показала попередня візуальна інвентаризація – біля 30 тонн.

    Загалом на ці потреби витрачено майже 9 мільйонів гривень – 6 з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, близько 3 мільйонів виділили громади з місцевих бюджетів.

    Співфінансування у розмірі 50 % забезпечили Варвинська, Макіївська, Новобілоуська, Носівська, Ріпкинська, Срібнянська, Сухополов’янська, Яблунівська громади, частково виділили власні кошти Линовицька та Парафіївська громади. Утилізацію ХЗЗР в Мринській, Сосницькій та Холминській громадах проведені за рахунок обласного фонду.

    – Через незадовільний стан складів, на яких зберігаються безхазяйні пестициди, існує постійна загроза потрапляння отруйних речовин у повітря, ґрунти та підземні водоносні горизонти – це небезпека як для довкілля, так і для місцевого населення. Тому нашим Департаментом ведеться системна робота з громадами області щодо утилізації непридатних до використання ХЗЗР по мірі фінансових можливостей обласного та місцевих бюджетів, – повідомив очільник Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА Олександр Лось.

    Він також розповів, що на Чернігівщині за напрямком управління відходами проведено ряд інших природоохоронних заходів.

    Так, завершено реалізацію урядового проєкту з обміну ламп розжарювання на LED-лампи. Зокрема, у листопаді утилізовано близько 16 тисяч обміняних цьогоріч ламп розжарювання. Роботи проведені коштом обласного фонду ОНПС, їх вартість склала понад 33 тисячі гривень.

    Крім того, ліквідовані несанкціоновані сміттєзвалища на території Іванівської громади Чернігівського району. Очищено земельні ділянки загальною площею понад гектар, вивезено біля 210 тонн відходів. На ці роботи з обласного фонду ОНПС виділено 290 тисяч гривень, співфінансування з бюджету громади – близько 30 тисяч гривень.

    Ще один проєкт – облаштування контейнерних майданчиків для збирання побутових відходів наразі реалізується в селищі Макошине на території Менської міської ради.

    Нагадаємо, що всі вищезазначені природоохоронні заходи виконуються в рамках Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2021-2027 роки з метою недопущення забруднення довкілля відходами та покращення екологічного стану регіону.

     

     
     
     
     
     
     
     

    Департамент екології та природних ресурсів
    Чернігівської облдержадміністрації

    Назад

     

     

     
     

     
     
    Картинки по запросу Картинка сайт Еко-система