Назад У ФОКУСІ УВАГИ – ОХОРОНА ПОВЕРХНЕВИХ ВОД На сьогодні в Чернігівській області діє 41 підприємство, яке має дозвіл на скид зворотних (стічних) вод у поверхневі водні об’єкти. Такі суб’єкти господарювання мають контролювати якість і кількість скидів та концентрацію в них забруднюючих речовин.
Для цього визначаються місця та періодичність відбору проб, перелік контрольованих показників, що в обов’язковому порядку необхідно погоджувати з Чернігівською обласною державною адміністрацією.
Такі вимоги визначені Правилами охорони поверхневих вод від забруднення зворотними водами, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.1999 № 465.
Нагадаємо, скид зворотних вод у водні об’єкти є одним з видів спеціального водокористування, яке здійснюється на основі дозволу, що видається у встановленому порядку відповідними органами Держводагенства України, зокрема в нашому регіоні – Сектором у Чернігівській області Державного агентства водних ресурсів України.
Торік до облдержадміністрації з документами на погодження щодо місць та періодичності відбору проб звернулося 13 підприємств області, з яких 7 комунальних господарств, 4 промислових та 2 інших галузей.
Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА вкотре наголошує на дотриманні Правил охорони поверхневих вод, аби не допускати забруднення річок, ставків, озер тощо, сприяти відтворенню водних ресурсів та гарантувати населенню безпечні умови водокористування.
Довідково. У ході отримання дозволу на спеціальне водокористування розробляються нормативи гранично-допустимого скидання (ГДС) забруднюючих речовин у водні об’єкти, які затверджуються і видаються одночасно з дозволом.
Департамент екології та природних ресурсів
Чернігівської облдержадміністрації
Назад |