Анонси


    Назад

    РІДКІСНІ ВИДИ РОСЛИННОГО СВІТУ ЯЛІВЩИНИ: ЛЮБКА ДВОЛИСТА

    Продовжуємо екскурс зеленими стежками Чернігівщини. Вкотре пропонуємо віртуальну подорож до дивовижного світу «Ялівщини». У фокусі уваги – унікальні рослини парку.

    Із неймовірним захопленням розкриємо таємницю червонокнижного виду – любки дволистої.

    Цей вид родини Орхідні – багаторічна трав’яна рослина 20-60 см заввишки, яка зростає у широколистяних та мішаних лісах, на берегах річок і узліссях.

    Вразлива любка дволиста має високе, струнке стебло. Зверніть увагу, що кількість листочків на стеблині коливається від 4 до 6, нижні з яких еліптичної форми, зближені при основі тендітного стану рослини.

    Цікаво, що цей скарб природи має великі білі квітки, які наповнюють неповторними пахощами навколишній простір. Цю красу ми можемо спостерігати у червні-липні. Приголомшує той факт, що рослина зацвітає лише на 11-му році життя.

    Крім того, любка дволиста вирізняється чудернацькою оцвітиною: губа довга, лінійна, спрямована донизу, значно довша за інші листочки.

    Вражає, що любка як яскравий представник родини Орхідні характеризується наявністю шпорця, інакше кажучи, нектарника, який утворюється вип’ячуванням основи губи або інших листочків оцвітини. У цього виду шпорець зігнутий, у 1,5-2 рази довший за зав’язь.

    До речі, плодоносить рослина у серпні-вересні. Живе любка дволиста 27 років, а розмножується упродовж життя насінням.

    Наголошуємо, що на скорочення чисельності цього виду рослинного світу впливає порушення умов місцезростань. Крім того, заготівля рослин сприяє їх поступовому зникненню з природних ареалів. Адже любка дволиста має ще й лікарське значення.

    Пам’ятайте, що найкращим заходом зі збереження рідкісних представників рослинного світу є охорона їх місцезростань. Серед дієвих способів розширення популяцій любки дволистої – штучне розведення з наступним висаджуванням у природні системи.

    Довідково. У межах регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» любка дволиста зустрічається на ділянках освітлених березняків злакових. Також цю рослину можна зустріти в межах Мезинського національного природного парку.

    За матеріалами звіту про науково-дослідну роботу «Визначення червонокнижних та регіонально рідкісних видів рослин та окремих груп тварин на території регіонального ландшафтного парку «Ялівщина».

     

    Департамент екології та природних ресурсів

    Чернігівської облдержадміністрації

    Назад

     

    Картинки по запросу картинка міністерство захисту довкілля та природних ресурсів

     

     
     

     
     
    Картинки по запросу Картинка сайт Еко-система