Назад У КВІТНІ НАБУВАЮТЬ ЧИННОСТІ ОНОВЛЕНІ ВИМОГИ ДО УПРАВЛІННЯ МЕДИЧНИМИ ВІДХОДАМИ З 1 квітня вступає в силу наказ Міністерства охорони здоров’я України від 31.10.2024 № 1827 щодо управління медичними відходами, у тому числі вимоги щодо безпечності для здоров’я людини під час утворення, збирання, зберігання, перевезення, оброблення таких відходів.
Так, порядок наказу визначає, що медичні відходи – це відходи, повʼязані з доглядом за новонародженими, діагностикою, лікуванням чи профілактикою захворювань у людей.
Оновлені державні санітарні норми і правила поширюються на заклади охорони здоров’я, фізичних осіб-підприємців, які мають ліцензію на медичну практику, державні спеціалізовані установи, що здійснюють судово-експертну діяльність, неурядові організації, які працюють у сфері протидії поширенню хвороб, зумовлених ВІЛ, а також на суб’єкти господарювання у сфері управління відходами, які мають дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів, ліцензію на управління небезпечними відходами та ліцензію на внутрішні перевезення таких відходів вантажними автомобілями.
Проте ці норми не стосуються підприємств з виробництва фармацевтичної продукції і медичних відходів, що утворюються у ветеринарній практиці та у побуті.
Отже, всі медичні заклади, які утворюють відходи, тепер зобов’язані збирати і зберігати їх роздільно. Роздільне збирання відходів проводиться в місці їхнього утворення в окремі ємності (контейнери, мішки/пакети), що візуально чітко розрізняються за кольором та/або маркуванням. Класифікація відходів здійснюватиметься відповідно до Порядку класифікації відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2023 року № 1102.
Департамент екології та природних ресурсів
Чернігівської облдержадміністрації
Назад |