Назад З 15 ЛЮТОГО РОЗПОЧНЕТЬСЯ НЕРЕСТОВА ЗАБОРОНА НА ВИЛОВ ЩУКИ З 15 лютого до 31 березня у водоймах України триватиме нерестова заборона на вилов щуки.
Так, у природних умовах самиці щуки починають розмножуватися переважно на четвертому році життя, а самці – на п’ятому.
Встановлено, що оптимальна температура для нересту щуки – 3-6 ºС. Отже, період розмноження цього виду риб починається відразу після танення криги, біля берега на глибині до 1 м.
Цікаво, що під час нересту статевозрілі особини виходять на мілководдя і шумно плескаються. Зазвичай на нерест спочатку підходять найменші представники виду, а найбільші долучаються до особливого періоду останніми.
У момент відкладення ікринок щуки труться об кущі, пні, стебла рослин. Разом з тим риби не затримуються на одному місці, а постійно переміщуються нерестовищем. Наприкінці цього процесу всі особини групи, що нерестилась, кидаються в різні боки, створюючи гучний плескіт, часто вистрибуючи з води в повітря.
Зверніть увагу, що одна самиця щуки може відкладати від 17,5 до 215 тисяч ікринок.
Оскільки нерестова активність щуки починається за температури нижчої порівняно з більшістю інших видів риб, то заборона на її вилов поширюється й на переднерестовий період.
Нагадуємо, що за порушення Правил любительського рибальства передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність, а також відшкодування нанесених збитків за кожен незаконно виловлений екземпляр у сумі 3468 гривень.
Департамент екології та природних ресурсів
Чернігівської облдержадміністрації
Назад |