Назад 5 БЕРЕЗНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ Енергоефективність – це важливо, адже розумне використання енергії – не лише економія фінансових та природних ресурсів, а й шлях до пом’якшення наслідків кліматичної кризи.
Так, скорочення темпів використання традиційних енергоресурсів дозволяє зменшити обсяги викидів парникових газів в атмосферу, що в свою чергу мінімізує внесок у глобальне потепління клімату.
Зверніть увагу, що економія енергії починається з простих побутових звичок. Серед них – приготування їжі або вимкнення зайвого освітлення.
Пам’ятайте, що заміна звичайних ламп розжарювання на LED-лампи здатна зробити суттєвий внесок у збереження ресурсів та забезпечення чистого довкілля.
До речі, сучасні побутові пристрої дозволяють зменшити споживання енергії без шкоди для комфорту.
Подбайте про довкілля, дотримуючись простих порад, як-от: вимикайте побутову електроніку повністю, протирайте освітлювальні прилади, частіше мийте вікна, регулярно розморожуйте холодильник та не ставте в нього гарячі страви, встановіть електролічильники, замініть за потреби проводку, утепліть будинок, поширюйте свої знання та навички з енергозбереження серед знайомих та друзів.
Сьогоднішнє свято було започатковане у 1998 році в Австрії під час Першої міжнародної зустрічі з енергоефективності. Головна мета цього дня – привернути увагу до важливості раціонального використання енергії та сталого розвитку.
Департамент екології та природних ресурсів
Чернігівської облдержадміністрації
Назад |